hlavní stránka

I

kontakt

I

o nás

I

technické informace

I

MATRIX 2

I

M 42

I

M51

I

SP

I

TRISTAR

I

HCP

I    FLEX
 
 
  Tvarové řezání
 
     
Pro výběr optimálního pilového pásu, který je nejvhodnější pro tvarové řezání, určíme nejmenší poloměr řezu a vybereme z diagramu odpovídající šířku pásu (čím menší řezaný poloměr, tím užší pás ).  
 
Pilové pásy Eberle jsou velmi kvalitní nástroje. Pro zajištění optimálního řezného výkonu a dlouhé životnosti je nutné správné použití, tedy i výběr pilového pásu.  
 
 
  Napínání pilového pásu
   
Před každým řezáním s novým pilovým pásem by mělo být zkontrolováno napnutí pásu. Při případném řezání po delší časové době, kdy zařízení nebylo používáno, je nutné pilový pás dotáhnout. Pilové pásy Eberle duoflex se předepínají na napětí 250-300 N/mm2.
 
  Vedení pilového pásu
 
Přesnost řezu závisí na nastavení vodítek pilového pásu (čím jsou blíže řezanému materiálu, tím je pak řezání preciznější). Při použití nového pilového pásu by mělo dojít k řezání pouze s polovičním přítlakem i řeznou rychlostí než je běžné, až do prořezání cca 300-1000cm2 plochy materiálu. Velikost přítlaku i řezné rychlosti je možné postupně zvyšovat až na běžné hodnoty.     
Tvar třísek ukazuje zda jsou přítlak a řezné podmínky správně nastaveny.
 
tříska A - velmi jemná nebo drobivá tříska ukazuje, že velikost přítlaku by měla být vyšší
 
tříska B - tlustá nebo do modra zbarvená tříska ukazuje, že je pilový pás přetížen
 
tříska C - spirálová tříska ukazuje ideální řezné podmínky
 
A B C
     
  Chlazení a mazání
 
Chlazení a mazání je nezbytné při zpracovávání kovových materiálů. V případě hliníku a jeho slitin je chladící medium vždy použito pro odvod třísek a tedy zachování vysoké kvality konečného povrchu. Mazání není vhodné pro litinu, mosaz a některé nekovové materiály jako jsou plasty, grafit atd.
 
                                                 © Legnex spol. s r.o. ,  Želivského 5 ,  46604  Jablonec nad Nisou